Brigády pro studenty
tipy, informace a nabídky

Brigády nejen Praha
Brno a Ostrava

Brigády pro studenty Jeseník a okolí • v Jeseníku

Pokud se řadíte mezi studenty, kteří právě studují na středních nebo vysokých školách a potřebují si přivydělat nějakou tu korunu navíc třeba na studium, zábavu, nájemné apod., tak následující řádky jsou zde právě přímo pro Vás. Není rok, kdyby se nenašla spousta studentů, kteří by usilovali o získání slušné brigády. Ať už se jedná o zimní nebo letní brigády v místě Jeseník, poptávka vždycky převyšuje nabídku. Jesenicko je oblast, kde se dá zajímavá brigáda nalézt, ale počítejte s tím, že současný trh práce není na Jesenicku zrovna ideální, a proto brigádu hledejte průběžně nebo s delším časovým předstihem.

Jak již bylo řečeno, na Jesenicku se nachází celkem dost firem, které každou chvíli potřebují brigádnickou výpomoc. Brigády pro studenty v Jeseníku není proto při troše snahy těžké dohledat, pouze záleží na sezóně. Není asi důležité podotýkat, že studenti s vyšším vzděláním mají poměrně reálné šance dosáhnout na zajímavější a lépe placené brigády. Jednoduše, vše je závislé na schopnostech uchazeče o brigádu a aktuální nabídkou.

Základní podmínky

Na základě zákoníku práce je možné v České republice zaměstnávat studenty (brigádníky) od 15 let věku. Brigády pro studenty v Jeseníku mohou vyhledávat tedy studenti pouze starší 15-ti let, nemohou pracovat déle než 40 hodin týdně a maximálně 8 hodin denně. Studenti nemohou podle zákoníku práce pracovat přesčas, v noci a rozhodně nesmí pracovat v takzvaných rizikových provozech. V rámci brigád pro studenty nesmí být studenti zaměstnáni ve společnostech v úkolu.

Které brigády se na Jesenicku hledají?

Studenti středních i vysokých škol mají své nejvíce oblíbené a tím i vyhledávané brigády. A které brigády pro studenty v Jeseníku jsou tak vyhledávané? Především to jsou brigády jako je práce v restauracích, překladatelská činnost, různá asistenční činnost ve firmách, vybalování zboží ve skladech, PR (public relations), do které spadá roznášení a lepení plakátů, letáků, komunikace s lidmi na ulici a získávání určitých informací apod.

Také v Jeseníku lze najít mnoho brigád, které jsou dobře placené a hlavně časově flexibilní, tedy přizpůsobitelné Vašim každodenním povinnostem. Tato kombinace je vždy pro studenty prioritní a rozhodující.

Základní mzda - brigády Jesenicko

Základní mzda týkající se brigády pro studenty v Jeseníku se liší. Vše se odvíjí od toho, o jakou práci se jedná a jaké nároky jsou při ní kladeny na brigádníky. Zcela určitě bude jinak ohodnocená práce studenta v malé restauraci a programátorská činnost studenta vysoké školy.

Nicméně, brigády pro studenty v Jeseníku jsou platově ohodnocovány zhruba od 50,- až 150,- Kč na hodinu. Tato sazba je pouze orientační. Existují zcela jistě určité výjimky, u kterých lze dosahovat naprosto vyšší částek. Například to je právě již výše zmíněná programátorská činnost, která je jednou z nejlépe placených brigád. V poslední době to je také psaní oborových článků, textů a komentářů pro různé internetové servery a blogy.

Reklama Jobhunter.cz - nabídka práce

Práce
po celé České republice. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Životopis
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky i německy.

Práce na doma
pracujte z pohodlí Vašeho domova. Vhodné pro maminky na MD.

Brigády pro studenty
možnosti přivýdělku pro studenty VŠ i SŠ.

Půjčky bez registru ihned
rychlá možnost získat express nebankovní půjčku.

Práce doma
přivýdělek - možnosti, tipy a informace.

Půjčky
financování bydlení, auta, motorky, notebooku, mobilu atd.

Dětský bazar
kočárky, oblečení, hračky a další věci pro děti.